Тисячі диких осмій (Osmia rufa) з’явилися на берегах Тузловських лиманів у Бессарабії, які вкриті трав’янистими рослинами.
Про це повідомив науковець Іван Русев, доктор біологічних наук, представник природного парку Тузловських лиманів.
Дика осмія — важливий опилювач диких трав’янистих рослин, а також винятковий опилювач цвітучих дерев і кущів. Цей вид має однорічний життєвий цикл. Осмії вилітають з гнізд ранньою весною (в кінці березня-квітні) і спаровуються. Період їх активного життя триває три тижні, після чого вони загинуть.
«Все жужжить і оживає. На квітах на горизонті видно, як рухаються сотні й сотні диких осмій. Зазвичай слово «пчела» у нас асоціюється з «мед», «вулик», «жалить». Але не цього разу. І ось, тільки на 1 га берегової смуги ми їх нараховуємо кілька тисяч. І якщо одночасно опинитись на всіх ділянках нашої прибережної зони зі степовою рослинністю, то створиться враження, що цих дивовижних комах мільйони», — розповів вчений.
«Дика одиночна осмія менша за медоносну і безпечна для людини. Ці працьовиті комахи з’явилися одночасно з надзвичайно теплим повітрям з півдня кілька днів тому і неутомно працюють у природних екосистемах, виконуючи своє призначення. Вони велику послугу роблять і людям, опилюючи рослини садів і полів», — підкреслив Іван Русев.